Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA 2016/2017

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA 2016/2017

Święto pieczonego ziemniaka – powitanie jesieni
22 września  2017 r. w naszym  przedszkolu  obchodziliśmy  Święto  Pieczonego Ziemniaka.  Piękna, złota,  jesień  którą tego dnia powitaliśmy  zachęcała  nas do  wspólnej zabawy w  ogrodzie przedszkolnym.  Były  zabawy z ,,Panią Jesienią” , konkurs wiedzy na temat nowej pory roku – Jesień , zabawy ze śpiewem i zabawy integracyjne.  Wszystkie dzieci mogły obserwować  ognisko, jak powstaje pieczony ziemniak  i oczywiście wspólna degustacja.

 


Spotkanie z policjantem
28.09.2016 przedszkolaków odwiedzili funkcjonariusze policji.  Przypomnieli oni dzieciom o zasadach prawidłowego poruszania się po drodze. Omówił zagrożenia wynikające z złego zachowania się na jezdni, zabaw w nieodpowiednim miejscu. Podkreślili oni konieczności noszenia elementów odblaskowych  podczas spacerów, jazdą rowerem.


Obchody Dnia Drzewa
Obchody  Święta Drzewa  wpisały  się  już na stałe w nasz przedszkolny kalendarz . W tym roku jak już od kilku lat odwiedziła nas Pani Urszula Nadolna pracownik Nadleśnictwa Spychowo. Mimo brzydkiej pogody obchody Dnia Drzewa  odbyły się w sali przedszkolnej. Dzieci brały udział w zabawach związanych z ekologią. Pani Ula pokazywała okazy związane z lasem.

 


Kto ty jesteś? – Polak mały.
10.11.2016r. w przedszkolu odbyło się przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków związane z nadchodzącym Świętem Niepodległości. W uroczystości brali udział zarówno przedszkolaki jak i ich rodzice, którzy licznie przybyli tego dnia do przedszkola.