Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA 2014/2015

Konkurs Palmy WielkanocnejJak co roku przedszkolaki wspólnie z rodzicami brały udział w konkursie ,,Palmy wielkanocnej? w naszej miejscowości. Celem konkursu jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowań dzieci tradycyjną, kulturą ludową, zwyczajów związanych z okresem świąt Wielkiej Nocy oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.
W XX Powiatowym Konkursie "Palmy wielkanocnej? przedszkolaki zajęły II miejsce z czego wszyscy się ucieszyli a szczególnie dzieciaki z atrakcyjnej nagrody.


Powitanie Wiosny


20 marca dzieci z Przedszkola Samorządowego  w Rozogach  uroczyście przywitały nadchodzącą wiosnę. Na przyjście wiosny trzeba było się jednak przygotować, dlatego przedszkolaki nie witały jej z pustymi rękami, ale kolorowymi kwiatami. Dzieci w tym dniu ubrane były na zielono kolor ten wszystkim kojarzy się z wiosną.
Przedszkolaki  wybrały się w kolorowym, wiosennym korowodzie ,  gdzie wspólnie z wszystkimi grupami  świętowały przyjście wiosny  wesołym śpiewem. W czasie spaceru przedszkolaki  poszukiwały  śladów, które zostawiła Pani Wiosna.
Podczas tego dnia dzieci brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, miedzy innymi: ,,Wiosna Radosna? ? konkurs recytatorski  oraz  ,,Świat na zielono?- konkurs plastyczny . Przedszkolaki mogły zaprezentować swoje zdolności  recytatorskie, sceniczne oraz zdolności plastyczne.


Spotkanie z pielęgniarką


Dnia 09. 03. 2015 r. nasze przedszkole odwiedziła pielęgniarka , która na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej w Rozogach. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia . Pani pielęgniarka zademonstrowała  nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku.  Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.


Święto pieczonego ziemniaka


W piątek 26 września odbyła się impreza  pt. ?Święto Pieczonego Ziemniaka?. Promienie jesiennego słońca zachęciły dzieci z wszystkich grup wiekowych do wspólnej zabawy na placu przedszkolnym. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach i zabawach . Konkursy, tańce, pląsy, gry i wyścigi były świetną okazją, aby się lepiej poznać. Aby tradycji stało się zadość odbyło się pieczenie ziemniaków w ognisku. Smak pieczonych ziemniaków był niepowtarzalny .Dla większości był to ?smakołyk? jedzony po raz pierwszy. Ziemniaki znikały jak przysłowiowe ?ciepłe bułeczki? lub potrawy z najlepszej kuchni świata. Smak pieczonych ziemniaków na pewno na długo zostanie w pamięci. Myślę, że Święto Pieczonego Ziemniaka na stałe wpisało się w kalendarz imprez naszego przedszkola.


Dzień chłopaka


W dniu 30 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki z grup młodszych i starszych. W tym dniu zorganizowano wiele zabaw i konkursów tak, aby każdy z chłopaków mógł się wykazać inną sprawnością. Została zorganizowana dyskoteka i przeprowadzone zostały liczne konkursy, takie jak: taniec na gazetach, taniec wokół krzeseł, bieg z przeszkodami  itp. Wszystkie dzieci bardzo gorąco dopingowały swoich kolegów biorących udział w konkursach. Nagrodą dla wszystkich dzieci był słodki poczęstunek. Dziewczynki i Panie złożyły chłopcom  życzenia oraz zaśpiewały ?Sto lat?. Podczas uroczystości panowała przyjemna i koleżeńska atmosfera.

 


PASOWANIE na  PRZEDSZKOLAKA - STARSZAKA


?Dziś w przedszkolu dzień nie lada,
dzień ten w sercach nam zostanie,
bo dziś będzie pasowanie...?.
W dniu 24 października 2014r. w grupie ?Pingwinki ? i ,,Delfinki? odbyła się uroczystość ?Pasowania na  Przedszkolaka ? Starszaka?. Z tej okazji licznie  przybyli Rodzice . Każdy z nas przeżywał kiedyś swój wielki dzień. Dla dzieci takim właśnie dniem było pasowanie. Czekały na niego z niecierpliwością, ale i pewną obawą, gdyż nie do końca chyba były pewne czy zasłużą na to zaszczytne miano ?starszaka?. Dzieci przedstawiły program artystyczny składający się z wierszy, piosenek. Po występie przedszkolaki zaliczyły pytania sprawdzające ich wiedzę. Następnie złożyły przyrzeczenie a później Pani Dyrektor dokonała Pasowania ?wielkim ołówkiem?  na Przedszkolaka. Na pamiątkę tej uroczystości przedszkolaki zostały obdarowane dyplomami. Uroczystość Na zakończyła się wspólnym  słodkim poczęstunkiem


Jasełka


W piątek, 19 grudnia w Przedszkolu Samorządowym w Rozogach ,,Kraina Uśmiechu? odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków w każdej grupie wiekowej. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.
Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami.
Po przedstawieniu dzieci wręczyły przybyłym gościom wykonane własnoręcznie świąteczne upominki.
Po przedstawieniu dzieci dostały prezenty od  Świętego Mikołaja. Spotkanie zakończyło się wigilijnym poczęstunkiem. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, prezenty oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.


Teatrzyki


Systematycznie w naszym przedszkolu  gościmy w przedszkolu teatry dla dzieci. Podczas przedstawienia dziecko jest widzem i obserwatorem, aktywnie uczestniczy w różnego typu inscenizacjach i koncertach przygotowanych przez profesjonalistów, poznaje zasady panujące w teatrze, czasami samo dziecko wciela się w rolę aktora, rozwija wyobraźnię i wrażliwość estetyczną, otrzymuje wzorce artystyczne i poszerza wiadomości o teatrze.