17 lutego 2020r. obchodziliśmy nietypowe święto - „Dzień Kota”. W tymdniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnychprzyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz uszy.Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty,zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.Były też wesołe „kocie zabawy” przy muzyce. 
 

 

Konkurs Walentynkowy. 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. Dlatego, został zorganizowany konkurs na „Moja kartka Walentynkowa”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno chłopców i dziewczynek. Każda praca konkursowa była piękna i wyjątkowa.

Po długich obradach jury konkursu ogłosiło werdykt :

  1. Wiktoria T.- „Zajączki”
  2. Tymon O. „Zajączki”
  3. Pola K. „Jeżyki” 

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplom i mały upominek.

Serdecznie gratulujemy!

 
 

 Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 07.02.2020r w naszym przedszkolu, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W balu uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup, a do tańca i zabawy przygrywał dziadek dwóch chłopców z grupy ,,Jeżyki” .Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.
 

 Ferie zimowe to czas, wolny od zajęć dydaktycznych. W naszym przedszkolu przez pierwszy tydzień ferii dzieci miały zorganizowany szereg zajęć integracyjnych, mających na celu zapewnienie kreatywnego i ciekawego spędzania czasu wolnego. Głównym celem tych wszystkich zajęć była dobra zabawa, dzięki której na twarzach każdego przedszkolaka widać było uśmiech. Każdy dzień dostarczał dzieciom innych wrażeń, nikt się nie nudził. 
 

 
 W dniu 17.01.2020r. dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowy dzień. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki.
 

 

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, na uroczystości pojawił się 20 grudnia w naszym przedszkolu  długo oczekiwany przez dzieci gość- Mikołaj – kochany przez wszystkich. Cały rok czekał na ten dzień, aby wręczyć prezenty. Dzieci się bardzo ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenki i wyrecytowały wierszyki.


 Grudzień to czas świątecznych kiermaszów – jeden z nich odbył się przy amfiteatrze w Rozogach w dniu 15.12.2019r.
Wspaniałe ciasta,dekoracje, ozdoby, świąteczne i dzieła rąk naszych dzieci i rodziców
znalazły szybko nowe domy. Przy stoisku naszego przedszkola dzielnie pracowały mamy z Rady Rodziców. Podczas kiermaszu dzieci zaśpiewały świąteczną pastorałkę na scenie amfiteatru. Bardzo, bardzo gorąco dziękujemy Rodzicom
za przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu,
dzięki Waszym dobrym sercom wszystkie przedszkolaki będą miały zorganizowane dodatkowe atrakcje.
 

 W dniach 09-10 grudnia w grupach ,, Niedźwiadki” i ,,Zajączki” odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami .Rodzice wspólnie z dziećmi przy dźwiękach kolęd tworzyli piękne ozdoby świąteczne .Pomysłów na wykonanie oryginalnych, wspaniałych ozdób choinkowych jak zwykle nie brakowało. Czas spędzony w przedszkolu wspólnie z rodzicami to chwile które dzieci będą pamiętać bardzo długo. Ozdoby wykonane podczas zająć otwartych zostały przekazane na wewnątrzprzedszkolny kiermasz bożonarodzeniowy.


 Umilając czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia 5 grudnia w grupie ,,Jeżyki: odbyło się wielkie pieczenie świątecznych pierniczków. Przedszkolaki z pomocą rodziców  wycinały i ozdabiały ciasteczka.  Praca z przygotowaniem wypieków szła gładko i sprawnie. Pracowite ,,Jeżyki” pod okiem rodziców wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Podczas pieczenia ciastek w, dzieci zaprezentowały przed rodzicami krótki program artystyczny o tematyce  świątecznej. Po ostygnięciu pierniczków nastąpiło  dekorowanie wypieków różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Wspólne przygotowane ciasteczka zostały przekazane na wewnątrzprzedszkolny kiermasz bożonarodzeniowy.


 31.10.2019r.Przedszkolaki ruszyły poznawać świat! Dzieci odwiedziły Izbę Pamięci Regionalnej w Gminny Ośrodku Kultury Rozogach. Zobaczyły wiele sprzętów, których nie ma już dzisiaj w naszych mieszkaniach albo są, ale tak unowocześnione, że nie są wcale podobne do tych dawnych. Dzieciom najbardziej spodobało się dawne łóżko wyściełane słomą.


 W miesiącach od października do czerwca przedszkolaki z grup ,, Jeżyki” i ,, Zajączki” realizują projekt Leśne Przedszkole i wyjeżdżają raz w miesiącu na zajęcia dydaktyczne do lasu.. Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Las, łąka, to najlepsze place zabaw pod słońcem. Przedszkolaki brodzą w kałużach, ganiają się po śnieżnych zaspach. Wiedzę na temat leśnych mieszkańców zdobywają od pana Kamila Kaczmarczyka pracownika straży leśnej w nadleśnictwie Spychowo, oraz pana Adama Kaczmarczyka, myślowego oraz członka koła łowieckiego. Posiłki spożywają przy ognisku przygotowywanym przez obydwu panów.


 W miesiącach od października do czerwca przedszkolaki z grup ,, Jeżyki” i ,, Zajączki” realizują projekt Leśne Przedszkole i wyjeżdżają raz w miesiącu na zajęcia dydaktyczne do lasu.. Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Las, łąka, to najlepsze place zabaw pod słońcem. Przedszkolaki brodzą w kałużach, ganiają się po śnieżnych zaspach. Wiedzę na temat leśnych mieszkańców zdobywają od pana Kamila Kaczmarczyka pracownika straży leśnej w nadleśnictwie Spychowo, oraz pana Adama Kaczmarczyka, myślowego oraz członka koła łowieckiego. Posiłki spożywają przy ognisku przygotowywanym przez obydwu panów.

 


 Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu w Rozogach. 27 listopada przedszkolaki z wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Dzieci odwiedziły także bibliotekę Gminną, gdzie pani bibliotekarka czytała im książeczki o misiach.


 Dnia 22 listopada 2019r. odbył się w przedszkolu pokaz mody dziecięcej.
Przedszkolaki świetnie wcieliły się w rolę modeli i zaprezentowały ciekawe stroje na wszystkie pory roku.


 Dnia 14.11.2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.


 Dnia 08.11.2019 dzieci z naszego przedszkola świętowały 101 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały wiersze oraz pieśni o tematyce patriotycznej. Przed rozpoczęciem przedstawienia, dzieci, nauczyciele oraz zaproszeni goście odśpiewali wspólnie hymn.


 25 października 2019r. w Przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Starszaka”. W uroczystości 6 - latków brali udział zaproszeni rodzice  oraz pani dyrektor Przedszkola Jolanta Stolarczyk. Starszaki z dumą recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Następnie złożyły Ślubowanie, a Pani dyrektor dokonała aktu pasowania. Dzieci wysłuchały rad od Sowy Mądrej Głowy i dostały pamiątkowe dyplomy oraz upominki . Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego poczęstunku.